Carla Cruz

Carla Cruz se ve své tvorbě zaměřuje na sociální konstrukce naší každodennosti (jako je evropská identita, občanství, privatizace veřejné sféry, či gender) a jejím cílem je tyto "přirozenosti" zpochybnit a nabourat. Publikum či kolemjdoucí jsou chyceni do zdánlivě neškodné vizuality a forem uměleckého vyjádření, jehož obsah ale ve skutečnosti není tak nevinný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Cruz tak vytváří situace, kdy diváci a divačky uvažují a přehodnocují svoje zavedené způsoby myšlení a dosavadní hodnoty.

Carla Cruz

* 1977 v Portugalsku

Od roku 2009 - Mphil/PhD Art Practice – Goldsmiths University of London, Velká Británie

2003 – MFA, Piet Zwart Institute, Rotterdam, Holandsko

2001 – Sochařství, faculty of Fine Arts, University of Porto, Portugalsko

Je členkou mnoha uměleckých skupin a sdružení (ZoiNA, Caldeira 213, ROOM, CLANITICA, Ateliers Mentol, Switch Metaphors, Identidades and Palindromes).

Vede a spravuje výstavu a blog projektu All My Independent Women věnovaný umění a genderu a kritický blog Porto Público zaměření na participaci, veřejný prostor a politiku.