Jak studovat na umělkyni?

feminismus, umění a vzdělávání

painting performance

zítra začínáme-painting perrformance na Údolní FaVU, průběžně vznikající út-čt. Měl by tam být plánek kde to najdete.Mužsko-ženské vztahy a principy!!!Deny

a jak se liší ženský umění od

a jak se liší ženský umění od mužskýho?

Ženský a mužský umění

No, to je těžká otázka
asi je třeba se nejdřív zamyslet nad tím, jak se to myslí "ženský a mužský umění" - jestli se za ženský umění považuje umění, který dělají osoby, co jsou podle fyzickejch znaků klasifikovaný jako ženy, nebo je to umění dělaný lidma, který se jako ženy cítí, nebo je to určitej způsob dělání umění (že je to oproti mužskýmu víc "ženský" - třeba jemný, citlivý nebo dekorativní) nebo jestli se tím myslí umělecký disciplíny tradičně připisovaný ženám (jako paličkování, háčkování, malba zátiší s květinami) a nebo by to taky mohlo být umění, kde jsou zobrazovaný ženy, nebo umění, který je dělaný jen pro divačky - ženy.
A to samé zamyšlení by mohlo být u umění mužskýho. Taky je zajímavý že se mluví o ženským umění a většinou o mužským se už tolik nemluví...

Ženský a mužský umění

O.K. souhlasím, že "formálně" to lze takto rozdělit. Určitě to nějak souvisí s obecným vnímáním toho, která z uměleckých kategorií je spíš určená mužům (sochařství, umělecké kovářství, černá řemesla v umění) a která ženám (kostýmní scénografie, grafika, práce s papírem, nebo textilem). Existují také kategorie, veřejností vnímané jako kategorie pro homosexuály (baleťáci).
A jak myslíš, že je vnímáno umění z druhé strany? Z pohledu konzumentů umění v dnešní době? Co třeba film? Koho dnes oslovuje současná literatura? Komu je určena? V současné době vychází mnoho románů od feministických autorek? Ale i muži-spisovatelé se jakoby snaží oslovit ženské publikum...(M. Wievegh, Román pro ženy apod.)
Jaké je dnešní kulturní publikum?

dnešní publikum

Nevím, jaké je dnešní publikum, ale zdá se mi, že obecně se zájem publika otáči k "ženám" nebo obecně k jinému, druhému ("the other". Celé to asi souvisí s kritikou naší kultury (jako západní, bílé, mužské)a jejího velkého vyprávění. Na řadu přicházejí menší a odlišné příběhy, které se objevují pararelně vedle sebe...

Co jste tim chtela rici?

Naprosto nechapu, co tim autorka chtela rici. Co je cilem tohoto "projektu"?

cílem projektu je zkoumat

cílem projektu je zkoumat různé způsoby studovaní na umělkyni - jde o to si pokládat otázky jako např.: jestli se dá na umělkyni studovat, jestli se takové studování liší od studování na umělce, a pokud ano, tak jak, ... jak se má učit umělkyně? v čem má spočívat taková výuka a dá se vůbec učit umění?

V projektu mi chybi reflexe i

V projektu mi chybi reflexe i dalsich kategorii skrze ktery se uplatnuji mocenske struktury. I kdyz genderovany charakter moci je asi v autorcine situaci nejviditelnejsi, co s jinymi rovinami vylouceni z umeleckeho sveta jako je treba etnicita?

etnicita

Máš pravdu, že projekt se moc nezabývá jinými, než genderovými aspekty mocenské struktury jako je např. etnicita nebo sociální třída a bylo by jistě zajímavé buď udělat projekt, který se bude zabýval jimi odděleně, nebo je alespoň částečně začlenit do tohdle projektu. Chtěla feministický akční výzkum udržet kolem gender tématu (i když si uvědomuju, že ve skutečnosti je to propojeno i s ostatními). Určitě by se další daly začlenit, ale je otázka, jestli by se tím projekt tzv. nerozplizl nebo by mu to prospělo (ale myslím, že by to spíš prospělo :) )

je to jednoduche

cilem projektu je zavedeni takove praxe, ktera nevede ani ke studiu, ani k umelkyni, ba dokonce ani k umeni.

mozna helfne se kouknout na

mozna helfne se kouknout na prvni odstavec v sekci "o projektu" :)